“НІХТО НЕ ЗМІГ ПРАВИЛЬНО ПОСТАВИТИ ДІАГНОЗ”: НА ПРИКАРПАТТІ РОЗСЛІДУЮТЬ СПРАВУ ПРО СМЕРТЬ ПАЦІЄНТКИ, ЯКІЙ ВІДМОВИЛИ У ГОСПІТАЛІЗАЦІЇ

Медики твердять, що смерть була неминучою, навіть якби жінку одразу шпиталізували.
Поліція та одразу дві комісії розслідують справу про смерть 68-річної пацієнтки у Калуші Івано-Франківської області, якій відмовили у госпіталізації.
Експерти опитали медиків у поліклініці, швидкій, центральній районній лікарні (ЦРЛ). Про це йдеться в сюжеті ТСН.19:30.
Одне службове розслідування за фактом смерті пацієнтки ініціювали у Калуській мерії. Друге – у самій Калуській ЦРЛ.
Звучатиме у наказі – за недооцінку важкості стану хворого – раз. За тривале перебування на приймальному покої – два. За невчасне виконання консультацій лікарями суміжними – три
медичний директор Калуської ЦРЛ Валерій Паляниця
68-річній жінці сімейна лікарка діагностувала двобічну пневмонію з підозрою на коронавірус. “Швидка” повезла її до реанімації. У приймальному відділенні пацієнтку тримали 2,5 години. Пульмонолог пневмонію заперечив. Кардіолога не дочекалися, бо серцеве відділення закрили на карантин. А реаніматолог заявила, що пацієнтка не їхня. Жінку скерували в іншу лікарню. Донька повезла її на таксі, бо “швидкої” їм не дали. Дорогою пенсіонерці різко погіршало. Вони знов повернулися до тієї ж лікарні. Та врятувати пацієнтку вже не змогли.
“З пояснення лікарів, на той момент, як вона оглядалася, невідкладних заходів вона не потребувала”, – додав Валерій Паляниця.
Медики твердять, що смерть була неминучою, навіть якби жінку одразу шпиталізували. Але тяжкий стан пацієнтки лікарі таки проґавили.
Ніхто ані в поліклініці, ані в швидкій, ані в ЦРЛ, ніхто з них не зміг правильно поставити діагноз
заступниця міського голови Калуша Наталія Табачук
Ну, і звісно те, що пацієнтці не надали медичний транспорт, у міськраді вважають кричущим порушенням. Відтак, догани вже отримали заступник міського голови, що курує медицину, та керівник медзакладу. На черзі – лікарі, які недогледіли хвору. Це стосується медичного директора, лікаря-кардіолога, лікаря приймального покою і лікаря-реаніматолога, каже медичний директор Калуської ЦРЛ.
Тим часом рідні померлої вважають, що для принаймні одного з лікарів догана – занадто м’яке покарання.
Мою маму вже не повернеш. Але на маминому місці можуть опинитися сотні таких пацієнтів, яким не нададуть першу медичну допомогу. Хочу добитися, щоби їх покарали щонайменше звільненням
дочка померлої Уляна Мага
Нагадаємо, що жінку відмовилися шпиталізувати, кілька годин протримали у приймальному відділенні, а потім змусили їхати в інший медзаклад на таксі. Коли її, нарешті, шпиталізували, жінка померла.