ПОЛІГРАФОЛОГ РОЗПОВІВ ПРО ПЕРШІ РЕЗУЛЬТАТИ ПРОХОДЖЕННЯ ДУБІНСЬКИМ ПЕРЕВІРКИ НА ДЕТЕКТОРІ БРЕХНІ

Скандал виник через те, що фінансовий комітет не підтримав антикорупційний законопроєкт.
Нардеп від “Слуги народу” Олександр Дубінський уже пройшов перевірку на поліграфі. Це викликано корупційним скандалом, чому парламентар та деякі його колеги голосували під час засідання парламентського комітету проти так званого антикорупційного законопроєкту.
“У висновку (обіцяють оприлюднити 28 жовтня – ред.) будуть конкретно дані відповіді, на які запитання по суті перевірки людина відповіла – правду чи неправду. За цим інцидентом особа не приховала якихось речей, які йому приписують і він не причетний, наприклад, ні до діяльності загалом, ні до інциденту щодо цього законопроєкту. Йому невідомо, хто ще міг бути пов’язаним із тих членів комітету, які також голосували проти цього законопроєкту. Запитання, пов’язане з тим, чому голосував проти цього законопроєкту. Запитання, як би ми його об’єктивно не формулювали, він відповідав так, тому що він вважає, що там є корупційна складова, а не тому що йому дали хабар. Це запитання однозначно інтерпретувати не можна, бо туди підмішаний суб’єктивний компонент – людина вважає, що цей законопроєкт не потрібно ухвалювати, бо там точно є корупційна складова. Він на цьому наполягає”, – сказав поліграфолог.
Що запитували Дубінського на детекторі брехні і що він відповів:
- За весь час депутатства Ви отримували якусь фінансову винагороду за лобіювання інтересів будь-яких посадовців у тому числі з Верховної Ради чи Офісу президента? Відповідь: Ні.
- У випадку з законопроєктом №2047 Ви отримували гроші в сумі від 20 до 50 тисяч доларів? Відповідь: Ні.
- За останні три місяці поточного року у Вас були якісь домовленості про бокування або просування інших законопроєктів за отримання грошової винагороди? Відповідь: Ні.
- Була у Вас домовленість з тими особами, кому було вигідне блокування законопроєкту №2047 за грошову винагороду? Відповідь: Ні.
- Ви обґрунтовано підозрюєте когось із членів Вашого комітету, що він проголосував проти проєкту №2047 саме за хабар? Відповідь: Ні.
- Чи знаєте Ви і чи хочете приховати, хто саме з інших членів комітету голосував проти проєкту №2047 за хабар? Відповідь: Ні.
- Ви особисто голосували проти проєкту №2047 за хабар? Відповідь: Ні.
- До інциденту з №2047 Вам обіцяли платити гроші за голосування щодо будь-яких інших законопроєктів? Відповідь: Ні.
- Вам обіцяли заплатити гроші за голосування проти законопроєкту саме №2047? Відповідь: Ні.
- Є у Вас обґрунтовані підозри щодо когось із членів Вашого комітету, що він проголосував проти проєкту №2047 саме за хабар? Відповідь: Ні.
- Знаєте напевно, хто саме з інших членів комітету голосував проти проєкту №2047 за хабар? Відповідь: Ні.
- Вам особисто хто-небудь висловлював, що підозрює Вас в отриманні хабарів за лобіювання корупційних інтересів, закладених у проєкти, що йдуть через Ваш комітет? Відповідь: Ні.
- До інциденту з №2047 Вам обіцяли платити гроші за голосування по будь-яких інших законопроєктах? Відповідь: Ні.
- Обіцяли Вам заплатити гроші за голосування проти законопроєкту №2047? Відповідь: Ні.
Раніше САП через поширену в ЗМІ інформацію відкрила кримінальне провадження за фактом можливої корупції серед народних депутатів. Розслідується можливе одержання хабара 11 народними депутатами, членами парламентського комітету з фінансів, податкової та митної політики.
Президент України Володимир Зеленський вважає, що депутати фракції “Слуга народу”, а саме члени фінансового комітету, мають пройти детектор брехні. Усе через те, що комітет завалив антикорупційний законопроєкт. Своєю чергою екснардеп Сергій Лещенко заявив, що за це депутати від “Слуги народу” могли отримати до 30 тисяч доларів.
Йдеться про законопроєкт № 2047 “Про ліквідацію корупційних схем під час оцінки об’єктів нерухомості”. Він пропонує скасувати роботу так званих електронних майданчиків, через які оцінювачі та нотаріуси зобов’язані подавати звіти про оцінку нерухомості до Єдиної бази. Послуга платна, ціна коливається від 680 до 1800 грн за одну операцію. “Станом на 18.07.2019 р. з населення на користь майданчиків було стягнуто щонайменше 584,8 млн грн, тобто понад мільйон гривень на день “з повітря”, – заявляють автори проєкту, якими є депутати від “Слуги народу” і “Голосу”. Водночас чинні електронні майданчики ЗМІ повʼязують із народним депутатом Антоном Яценком.