САНІТАРНІ ПОСТИ, МАСКИ ТА ІЗОЛЯТОРИ: ЯК ГОТУЮТЬСЯ ШКОЛИ ДО НАВЧАЛЬНОГО РОКУ В УМОВАХ ПАНДЕМІЇ

У червоних зонах діти вчитимуться дистанційно.
Уроки на свіжому повітрі – одна з головних новацій, які школи готують для учнів в умовах пандемії. Навчальні заклади закуповують тисячі масок та літри дезінфекторів. На входах до шкіл уже встановлені санітарні пости – для вимірювання температури.
Школи 1 вересня відкриються та діти сядуть за реальні парти в регіонах, які потраплять до зеленої, жовтої та помаранчевої зон. Лише в червоних зонах діти вчитимуться заочно, кажуть у Міністерстві охорони здоров’я.
Замість звичних наборів першокласника із зошита та букваря до парт найменших школярів прикріплять саморобні теки із набором масок.
І хоча учням початкової школи дозволено масок не носити, в одеській гімназії уже продумують різні варіанти.
“Бачите, де є умивальники, має бути тільки мило та рушничок, а в класах, де нема умивальника, там повинен бути дезінфекційний засіб”, – говорить Ірина Бурдейна, директор одеського ліцею “Гармонія”.
Цього року головним кабінетом школи стане медична кімната. Вперше за історію багатьох шкіл відкривають ізолятори.
“Щоб залишати дітей, у яких виявили температуру, і вони очікуватимуть батьків у цьому ізоляторі, тому що в медичному кабінеті може бути дитина з травмою, наприклад, і вони не мають контактувати”, – говорить Ірина Бурдейна.
У Херсонській області вимірювачі температури, літри дезінфекторів та санітарні інспекції будуть у кожній школі. У вересні буде ще спекотно і освітяни не знають, чи витримають навіть старші діти випробування масками. Водночас усе ж радять батькам запасатись ними самотужки.
Вчителі ж планують замість масок закупити прозорі щитки, адже викладати у масці буде вкрай складно.
“Мені здається, у щитку буде краще. Тому що у людей є зараз алергія і дуже поганий звук. А така маска буде прозорою, видно буде обличчя і посмішку вчителя, яка дуже важлива для дітей”, – розповідає Світлана Микитюк, директор НВК №56 Херсонської міськради.
Головна морока – у перевантажених шкіл: як розвести дітей у потоках і як розділити на групи. Частина шкіл планують чи не усе шкільне подвір’я заставити партами.