Щільно закрити вікна та сидіти вдома: у КМДА попередили киян про небезпеку

У Києві через сильний вітер оголосили перший рівень небезпеки – жовтий: протягом доби 20 квітня у столиці України гідрометцентр прогнозує пориви вітру 15 – 20 метрів за секунду.
Небезпека сильного вітру зараз особливо важлива, оскільки Київ попередні три доби був у лідерах антирейтингу серед міст світу за показником забрудненості повітря.
Саме буря 16 квітня роздмухала пожежі в районі Чорнобильської зони та на Житомирщині. Продукти горіння забруднили повітря та з вітром перемістилися до Києва.
Як потрібно діяти за сильного вітру
- Щільно закрити усі вікна. Прибрати з балконів і лоджій речі, які можуть випасти.
- Краще залишатися вдома, але якщо вже опинилися на вулиці – слід триматися якомога далі від рекламних щитів, ліній електропередачі, дерев.
Що означає “жовтий рівень небезпеки”
Існує три рівні погодної небезпеки.
- Перший – жовтий: погодні умови потенційно небезпечні. Тут і далі мовиться про небезпеку для людей, будівель та довкілля. За цих умов рекомендують бути уважним та обережним, аби уникати небезпеки.
- Другий рівень – помаранчевий: погодні умови небезпечні. Причому ця небезпека реальна, а вже не потенційна. За цих умов слід бути вкрай обережним.
- Третій, найвищий – червоний: погодні умови вкрай небезпечні. Тут вже мовиться про небезпеку для життя людей та загрозу масштабних руйнувань. За цих умов треба шукати укриття або вийти із зони дії небезпечних погодних умов.