У понеділок, 5 жовтня, в Херсоні під заставу в 0,5 мільйона гривень суд випустив Тетяну Кузьміч, відому під псевдонімом “Цвєтаєва”, яку контррозвідка СБУ влітку 2020 року затримала за підозрою в державній зраді на користь ФСБ Росії.

Про це повідомляє журналіст ТСН Андрій Цаплієнко.

За версією слідства, у 2015 році керівницю ГО “Русіч”, старшу викладачку комунального вищого навчального закладу “Херсонська академія безперервної освіти” Тетяну Кузьміч, в анексованому Криму завербував представник російської спецслужби з псевдонімом “Олександр Престолов”.

Встановлено, що Кузьміч шпигувала за українськими службами і передавала зібрані матеріали окупантам, використовуючи електронну пошту, а також особисто зустрічалася з росіянами на окупованому півострові і в Москві.

Під час обшуків за місцем проживання у неї знайшли комп’ютер (з відкритою електронною поштою, через яку вона передавала отриману інформацію, і програмою, яка видаляла відправлені файли), мобільні телефони, флеш-накопичувачі, переносний магнітний накопичувач пам’яті, українські сім-карти, кредитні карти “Ощадбанку Росії”, російські рублі і російські агітаційні матеріали.

У серпні суд заарештував шпигунку до 9 жовтня з правом внесення застави в розмірі 529 тисяч 500 гривень. Після цього до Кузьмич на зустріч приїжджало кілька проросійських політичних діячів і адвокатів.

Згідно з отриманою інформацією, керівництво “Росспівробітництва” планувало внести заставу за Кузьмич, а також має намір запросити в Херсон представників ОБСЄ, ООН, Червоного Хреста для надання ситуації розголосу. Крім того, заставу в розмірі 529 тисяч 500 гривень за Кузьмич готовий був заплатити член політичної партії “Опозиційний блок”, нардеп Вадим Новинський. Хто саме вніс заставу за російську шпигунку, поки не відомо.

Джерело