В УКРАЇНІ ЗАФІКСОВАНО 18 ВИПАДКІВ ІНФІКУВАННЯ НА КОРОНАВІРУС: ХТО ЗАХВОРІВ, ДЕ ПЕРЕБУВАЮТЬ ТА ЯК ПОЧУВАЮТЬСЯ

Два випадки захворювання летальні.
Смертельний коронавірус COVID-2019, який вперше виявили у грудні 2019 року в китайському місті Ухань, не оминув і Україну. Вперше коронавірус зафіксували на території країни 3 березня.
Станом на 19 березня відомо про 18 випадків інфікування: десять у Чернівецькій області, три – у Києві, два у Київській області, по одному в Житомирі та області, один у Донецькій області. Два випадки летальні – у Житомирській та Чернівецькій областях.
Лабораторно підтверджено два нові випадки інфікування COVID-19. Один випадок у Києві, ще один – у Житомирі. Там захворів 56-річний чоловік, який повернувся з Австрії. Стан здоров’я в чоловіка нормальний.
Пацієнти ізольовані, їм надається симптоматичне лікування.
18 березня: два випадки інфікування
Перший випадок зараження COVID-2019 на території Житомирської області виявили 18 березня. Захворів 52-річний мешканець Маріуполя, який нещодавно повернувся з Єгипту.
За словами голови Донецької облдержадміністрації Павла Кириленка, чоловік перебуває під наглядом лікарів. Особи, що мали контакт з хворим, перебувають під наглядом.
17 березня: сім випадків інфікування
Перший випадок інфікування виявили у 44-річного чоловіка з Київській області. Наступного дня виявилося, що захворів народний депутат України, обраний від 114 округу член депутатської групи “Довіра”. Зазначається, що він повернувся з-за кордону, з відпочинку зі Швейцарії. Депутат від шпиталізації відмовився і самоізолювався вдома.
У залі Верховної Ради Шахов востаннє був 6 березня – ще до поїздки в Європу. Наразі встановлюється список осіб, з якими контактував депутат. Усім членам комітету, а також тим, хто безпосередньо контактував з Шаховим, рекомендована самоізоляція на 14 днів.
Того ж дня шість випадків захворювання виявили у Чернівецькій області. Захворіли 31-річна і 18-річна жінки, а також діти віком 10 років, рік і десять місяців та шість місяців. Лікарі кажуть, що життю малечі нічого не загрожує, у них невисока температура, без ускладнень. Їхні матері у задовільному стані. Усі вони не були за кордоном, але контактували з особами, що повернулись з Італії та мали підозру на коронавірус.
В регіоні також померла 33-річна жінка. Вона померла в інфекційному відділенні від супутнього захворювання, утім, вже після смерті тест показав позитивний результат на коронавірус. Її чоловік, який напередодні повернувся з Італії, а також двоє дітей шести і дев’яти років перебувають вдома на ізоляції. Жінку поховали 18 березня.
16 березня: чотири випадки інфікування
У Києві у понеділок, 16 березня, підтверджено два випадки інфікування коронавірусом COVID-19. Один хворий – студент, який контактував з хворою жінкою, що померла від коронавірусу на Житомирщині. Хлопець відвідував її з онукою жінки. Він перебуває на лікуванні в Олександрівській лікарні столиці. У гуртожитку, де мешкав хлопець, провели дезінфекцію.
Друга хвора – це жінка, яка відвідувала один з курортів Франції. Вона перебуває на самоізоляції під наглядом лікарів і отримує лікування вдома.
Ще два випадки зафіксували у Чернівецькій області. Зазначається, що в однієї із хворих перший тест показав негативний результат на коронавірус. Обидва пацієнти перебувають під наглядом лікарів.
12 березня: два випадки інфікування
Новий випадок захворювання у регіоні виявили 12 березня. Захворів 60-річний чоловік. Його дружина перебувала в Італії протягом останніх 14 днів. До лікарів подружжя звернулося 10 березня. У чоловіка була висока температура і його шпиталізували.
У жінки жодних симптомів коронавірусу не було, тому вона повернулася додому за місто. Де саме вона живе – лікарі тримають у таємниці.
Хворобу у 70-річної жінки з Радомишля виявили 12 березня. Вона подорожувала Польщею, а 1 березня повернулася спочатку до Львова, а потім додому, до Житомирської області.
Після повернення жінка відвідувала церкву та приймала гостей. Крім того, вона кілька разів зверталася до медиків, бо скаржилася на підвищений тиск. Її госпіталізували через погіршення стану здоров’я. У жінки діагностували пневмонію, а тест підтвердив коронавірус.
За словами медиків, перебіг хвороби у пенсіонерки був важкий. Вже 13 березня жінка померла. Вона була на апараті штучної вентиляції легень, стан її різко погіршився, врятувати її не змогли. Лікарі п’ять разів реанімували хвору. Її поховали 14 березня згідно вимог і рекомендацій МОЗ.
Під обсервацію потрапило майже 30 осіб, з якими після інфікування контактувала жінка. У місті запровадили надзвичайний стан, на в’їзді та виїзді з Радомишля встановили блокпости. Будинок, де родичі померлої перебувають на самоізоляції, взяли під охорону правоохоронці.
3 березня: перший випадок інфікування
Перший випадок інфікування на території України виявили 3 березня у Чернівецькій області. Захворів 39-річний чоловік, який разом з дружиною подорожував. Наприкінці лютого вони повернулися літаком з Італії до Румунії, а звідти вже власним авто до Чернівців. Після повернення йому провели температурний скринінг. Чоловік разом із дружиною перебував у самоізоляції.
28 лютого у нього з’явилися перші симптоми. Уночі проти 1 березня його стан погіршився і його госпіталізували до інфекційного відділення лікарні у Чернівцях. Того ж дня чоловіка перевірили на грип, однак хвороба не підтвердилася. Інфікування COVID-2019підтвердили у столичній лабораторії Центру громадського здоров’я.
Оскільки дружина хворого не мала симптомів хвороби, вона самоізолювалася вдома. Утім, після мітингу сусідів, який відбувся під будинком родини, її відправили до лікарні. Тести не підтвердили інфікування у жінки.
Після двох тижнів лікування стан чоловіка покращився.