Агресор каже, що їх “можуть спровокувати”

Заяви, які лунають від російських чиновників, зазвичай мало чим пов’язані з реальністю. Цього разу не виняток.

Так, постійний представник Росії при Європейському Союзі Володимир Чижов назвав умову для нападу на Україну. Мовляв, Москву можуть “спровокувати” на агресію. В уяві політика українці можуть атакувати Росію й після того держава-агресорка завдасть удару у відповідь.

Якщо вони почнуть нахабно вбивати російських громадян де завгодно – на Донбасі чи де завгодно. Під провокацією я маю на увазі те, що вони можуть інсценувати інцидент проти самопроголошених республік Донбасу,
– наголосив Чижов.

На його думку, Збройні сили Україні можуть “спровокувати” бойовиків, а після того “щосили вдарити”, спровокувавши Росію на реакцію.

Останні новини про можливу ескалацію

  • На тлі російської загрози 14 лютого до Києва приїхав канцлер Німеччини Олаф Шольц. Він поспілкувався з президентом Володимиром Зеленським та пообіцяв надати нашій державі допомоги на 150 мільйонів євро.
  • Канада вирішила надати Україні кредит на 500 мільйонів канадських доларів, а також летальну зброю вартістю 7,8 мільйона канадських доларів.
  • Попри те, що датою вторгнення прогнозують 16 лютого, секретар РНБО Олексій Данілов запевнив, що найближчим часом Росія не нападе. Президент Володимир Зеленський, щоб заспокоїти українців, встановив цей день Днем єдності.