Зеленський розповів про “план Б” щодо вирішення скандальної ситуації навколо Конституційного суду

Президент закликав голову КСУ піти у відставку.
Президент України Володимир Зеленський вважає, що одним із варіантів виходу зі складної ситуації навколо рішень Конституційного суду може бути добровільна відставка голови КСУ Олександра Тупицького.
Про це Зеленський сказав увечері 2 листопада в прямому ефірі “Свободи слова” на ICTV.
“Я не знаю про всіх депутатів різних партій, що вони не підтримують. Я вважаю, що дійсно натягують зараз просто на себе цю політичну популярність вийти з глухого кута, і “тільки наша партія може і ось президент діє неправильно”. Але все це слова. Я думаю, що багато з них покажуть свої… побачимо ці висновки у Верховній Раді. Друге – завтра не розглядається цей законопроєкт ще. По-перше, його немає в порядну денному”, – сказав Зеленський.
Глава держави згадав про реакцію міжнародних партнерів.
“А третє – що стосується наших міжнародних партнерів. Вони бачили реакцію президента, вони бачили, до речі, рішення не тільки президента, а й рішення РНБО, одноголосне. Рішення всіх членів РНБО. Я, до речі, їм вдячний. І ми можемо з вами тепер дійсно судити про якість людей, якість професіоналів, які перебувають в РНБО”, – зазначив Зеленський.
Вирішення проблеми президент бачить у добровільному звільненні голови КСУ.
“Що стосується, який інший шлях. Іноді так буває, що вихід неочікуваний. Говоримо про ті чи інші речі, а є інший ще план. Мені здається, що сьогодні ми говоримо в принципі про одну особу – про голову Конституційного суду пана Тупицького. Я не хочу образити його, але мені здається, якщо в нього є і залишилась хоч якась гідність… У нього є сім’я, є поруч люди, які бачать реакцію суспільства, які бачать реакцію політиків, які бачать реакцію президента. Мені здається, що вийти з цієї ситуації, щоб люди зараз не ламали голову, як ухвалювати той чи інший закон, він повинен просто піти у відставку”, – сказав президент України.
Нагадаємо, Україна була за крок до втрати безвізу, співпраці з МВФ і довіри міжнародних партнерів. Все через скандальне і сумнівне рішення Конституційного суду України 27 жовтня щодо діяльності Національного агентства з питань запобігання і протидії корупції та реєстру е-декларацій політиків, чиновників і суддів. Стаття Кримінального кодексу України 366-1 за недостовірне декларування втратила чинність, а розпочаті за нею кримінальні провадження припинені.